TECH-GUM

Zautomatyzowana Stacjonarna Prasa Wulkanizacyjna

stacjona prasa

Stacjonarna prasa wulkanizacyjna może być wykonana maksymalnie dla taśm o szerokości  B=3200 mm. Prasa ta budowana jest we współpracy z klientem optymalnie dla jego potrzeb i wymagań. Kontrola temperatury odbywa się za pomocą specjalnych regulatorów cyfrowych Które utrzymują zadaną temperaturę na całej powierzchni. Chłodzenie płyt można ustalić wybiórczo za pomocą wody lub powietrza , dopasować wedle potrzeb i włączać automatycznie po zakończonej wulkanizacji. Wszystkie prasy są w pełni zautomatyzowane i za pomocą SPS sygnały wysyłane są do centrali która kontroluje przebieg całego procesu. Docisk można dopasować i może być uzyskiwany hydraulicznie lub za pomocą poduszki powietrzne

Prasa wulkanizacyjna KL

KL 1200x480

Prasa wulkanizacyjna KL odznacza się małym ciężarem własnym. Docisk uzyskuje się na całej powierzchni za pomocą poduszki powietrznej którą napełnia się za pomocą kompresora.

Prasa ta nadaje się w szczególności do łączenia taśm tkaninowo- gumowych o małej lub średniej wytrzymałości ( DIN 22102 ) Prasa ta osiąga ciśnienie robocze na całej powierzchni około 70 N / cm2.

Prasa ta posiada zintegrowany sterownik do ciśnienia oraz temperatury, ponadto posiada system chłodzenia wodą. Prasa wulkanizacyjna KL dostępna jest dla szerokości taśm B=650 mm , B=800 mm B=1050 mm oraz B=1200 mm .

Dodatkowymi zaletami tej prasy są :

- Lekka obudowa wykonana z aluminium;
- szybki montaż i demontaż prasy;
- krótki czas nagrzewania poprzez optymalną izolację.

Prasa wulkanizacyjna z poduszką powietrzną HS

50 23031801 00000 HS 3D 1200x480

Prasa wulkanizacyjna HS jest wyposażona w system docisku poduszką powietrzną co znacząco zmniejsza ciężar. Docisk uzyskuje się za pomocą poduszki powietrznej umieszczonej w płycie na jej całej powierzchni i stanowiącą jej integralną część . Poduszkę można napełniać dowolnie powietrzem lub wodą. Prasa ta może być używana do taśm tkaninowo- gumowych jak również do taśm z kordem metalowym. System dociskowy uzyskuje ciśnienie powierzchniowe 70 N/cm2 lecz z systemem wodnym można uzyskać ciśnienie do 140 N/cm2 .Płyty grzewcze odznaczają się małym ciężarem własnym. Tak jak inne prasy również ta osiągalna jest z systemem chłodzenia wodą lub powietrzem. W celu uzyskania jednolitej temperatury rozłożona jest na całości płyty specjalna mata grzewcza ponadto zintegrowana jest poduszka powietrza co zapewnia stałą temperaturę i docisk całej płyty.

Prasa wulkanizacyjna hydrauliczna HDT

hdt

Prasa wulkanizacyjna z dociskiem hydraulicznym osiąga specjalny docisk powierzchniowy do 140N/cm2 przez co prasa ta doskonale nadaje się do łączenia taśm z kordem stalowym. Ciśnienie powierzchniowe osiąga się za pomocą specjalnych cylindrów hydraulicznych które naciskają na płytę grzewczą i dalej na połączenie. Trawersy dociskowe zrobione są ze specjalnego stopu aluminium co pozwala osiągnąć duży docisk . Bez jego stałego odkształcenia. Trawersy zabezpieczone są po obu stronach za pomocą śrub Kotwicznych .

Płyty grzewcze wykonane są również ze stopu aluminium co pozwala osiągnąć temperaturę 140 stopni w około 20 minut. By przyspieszyć proces chłodzenia proponujemy dodatkowo system chłodzenia wodą lub powietrzem. Płyty ze zintegrowanym systemem chłodzenia mogą osiągnąć temperaturę 80 stopni w ciągu 10-15 minut..

Prasa wulkanizacyjna z dociskiem mechanicznym MDT

mdt

Prasa wulkanizacyjna z dociskiem mechanicznym najlepiej stosować do małych szerokości taśm do B=1400 mm lecz nadaje się również do szerszych .Nacisk na powierzchnię płyty uzyskuje się dociskając stopkę ze śrubą kluczem dynamometrycznym do zadanej wartości. Trawersy dociskowe zrobione są ze specjalnego stopu aluminium by wytrzymać duże odkształcenia. Trawersy zabezpieczone są po obu stronach za pomocą śrub kotwicznych.

Płyty grzewcze wykonane są również ze specjalnego stopu aluminium i nagrzewane są płaskimi grzałkami które rozgrzewają płyty do temperatury 140 stopni w około 20 minut. Aby szybciej schłodzić płyty można je doposażyć w system chłodzenia wodą lub powietrzem co spowoduje ich ochłodzenie do 80 stopni w około 10-15 minut.